QuadraTherm® 640i/780i

Termické hmotnostní průtokoměry se čtyřmi snímači a vysokou přesností měření

QuadraTerm

Firma Sierra uvádí na trh první termické hmotnostní průtokoměry řady QuadraTherm se čtyřmi snímači – třemi přesnými platinovými snímači teploty a jedním patentovaným suchým snímačem rychlosti DrySense s mimořádnou dlouhodobou stabilitou. Průtokoměr se dodává v zásuvném provedení (model 640i) nebo pro vestavbu do potrubí (model 780i). Model 780i dosahuje přesnosti ±0,5% z měřené hodnoty, což ho činí nejpřesnějším termickým hmotnostním průtokoměrem na světě. Donedávna se mělo za to, že taková přesnost je pro termické hmotnostní průtokoměry nedosažitelná. Vynálezce nové technologie, Dr. John G. Olin vysvětluje její principy:

Sledujte videonahrávku (v angličtině)

To, co bylo dříve nedosažitelné u tradičních průtokoměrů, je nyní možné u QuadraThermu se čtyřmi snímači – měří veškeré přenosy tepla a úzce spolupracuje s řídicím algoritmem iTherm a splňuje tak podmínky prvního termodynamického zákona pro každý datový bod hmotnostního průtoku. Přístroj měří a vypočítává teplo odvedené tělesem snímací části a všechny další nežádoucí tepelné ztráty, odečítá je a pak vypočte přesnou hodnotu hmotnostního průtoku plynu ze zbývající složky nucené konvekce.

„Mozek“ přístroje – sada adaptujících se řídicích algoritmů iTherm umožňuje změnu měřeného plynu (Dial-A-Gas) a parametrů potrubí (Dial-A-Pipe) na místě a zajišťuje prostřednictvím internetového připojení přístroje aktualizaci údajů z neustále rostoucí a zpřesňované knihovny iTherm Gas Library.

Návrhový diagram pro QuadraTherm (v angličtině)

Přechod na Microsite k přístroji QuadraTherm (v angličtině)

 

QuadraTherm® 780i – termický hmotnostní průtokoměr pro vestavbu do potrubí

QuadraTerm

Přesnost: ± 0,5% z měřené hodnoty při průtocích nad 50% měřicího rozsahu; integrovaný usměrňovač průtoku; 2 lineární výstupy 4...20 mA pro hmotnostní průtok a teplotu; na přání se snímačem tlaku a 3. výstupem; měřicí rozsah až do rychlosti 284 Nm/s, provozní teplota -40...+200°C a tlak do 34,5 bar abs.; napájení 24 Vss ±10,0% nebo 100...240 Vstř; programovatelný spínač a pulzní výstup; schválení CE, ATEX/IECEx, Dial-A-Gas®, Dial-A-Pipe®, digitální komunikace PROFIBUS DP, HART, FF, Modbus.

 

QuadraTherm® 640i - zásuvný termický hmotnostní průtokoměr

QuadraTerm

Přesnost: ± 0,75% z měřené hodnoty při průtocích nad 50% měřicího rozsahu; zásuvný snímač o délkách 19 mm až 2 m; konstrukce z korozivzdorné oceli 316L; 2 lineární výstupy 4...20 mA pro hmotnostní průtok a teplotu; na přání se snímačem tlaku a 3. výstupem; provozní teplota -40...+200°C a tlak do 34,5 bar abs.; napájení 24 Vss ±10,0% nebo 100...240 Vstř; programovatelný spínač a pulzní výstup; schválení CE, ATEX/IECEx, Dial-A-Gas®, Dial-A-Pipe®, digitální komunikace PROFIBUS DP, HART, FF, Modbus.

 

Dokumentace k přístroji zde