Multi-TrakTM Model 670S

Výkonný termický hmotnostní průtokoměr pro velké kanály a komíny

670

Multi-Trak™ Model 670S je moderní přístroj pro měření hmotnostního průtoku plynů ve velmi velkých kanálech nebo komínech, ve kterých se vytváří nerovnoměrný rychlostní profil a dochází k prudkým změnám rychlosti a teploty, plyny jsou často znečištěné a mají vysokou teplotu, a ve kterých je požadováno velké měřicí rozpětí. Multi-Trak™ dynamicky kompenzuje změny rychlostního profilu pomocí čtyř nezávislých měření a výpočtu průměrné rychlosti proudění. Multi-Trak™ se často používá zejména v ropných rafinériích, tepelných elektrárnách, ocelárnách a dalších odvětvích průmyslu, ve kterých je nutno přesně a spolehlivě měřit průtok plynu ve velkých kanálech nebo komínech.

Moderní, přizpůsobivé a příjemné uživatelské rozhraní řízené mikroprocesorem umožňuje ovládání všech funkcí systému Multi-Trak™ - sběr, zobrazení a ukládání hodnot průtoku, nastavení jednotlivých měřicích bodů, diagnostiku a konfiguraci systému jako celku. Všechny funkce se snadno programují pomocí dotykového displeje.

Na rozdíl od samostatných zásuvných průtokoměrů je každý měřicí bod zcela nezávislý na ostatních a umožňuje tak např. odstavení nebo čištění jednotlivých snímačů.

 

Parametry

  • Standardní model 670S je tvořen až čtyřmi měřicími body propojenými rozhraním Modbus, řídicí jednotkou s uživatelským rozhraním a modulem výstupu (4-20mA) a příslušnými kabely (napájecím, výstupním a propojovacími)
  • Moderní uživatelské rozhraní umožňuje sběr měřených hodnot a jejich průměrování, převody jednotek, zadání hustoty, nastavení konfigurace pro jednotlivé měřicí body, nastavení signalizace a dočasné vyřazení některého ze snímačů z provozu bez přerušení funkce systému
  • Přímé měření hmotnostního průtoku, bez tlakové a teplotní kompenzace
  • Přesnost: ± 1% z měřené hodnoty plus 0,5% z rozsahu
  • Patentovaná konstrukce senzoru Dry-Sense™
  • Sofistikované provedení kalibrace zaručuje dosažení vysoké přesnosti a maximální přizpůsobení aplikaci
  • Na přání vysokoteplotní provedení (až 400°C)

Dokumentace k přístroji zde