Sierra představuje průtokoměr pro měření chlóru

Nový termický hmotnostní průtokoměr Chlorine-Trak™ 760S firmy Sierra Instruments byl vyvinut speciálně pro přesné a efektivní měření hmotnostního průtoku zejména v aplikacích na čistírnách odpadních vod (vstřikování chlóru).

Vzhledem k agresivitě chlóru (zejména vlhkého) představovalo hledání ekonomicky přijatelného řešení této aplikace velkou výzvu. Výsledkem je snímač vyrobený z materiálu Kynar® (polyvinylidenfluorid PVDF). Tento materiál má vynikající korozní a chemickou odolnost za běžných i vyšších teplot. PVDF je rovněž tvarově stabilní, mechanicky pevné a odolné vůči abrazi.

Chlorine-Trak měří přímo hmotnostní průtok chlóru bez nutnosti tlakové a teplotní kompenzace. Poskytuje dostatečnou korozní odolnost a přesnost měření za příznivou cenu.

Průtokoměr 760S o světlosti DN 100 (4“) měří chlór v rozsahu do 280 Nl/min s přesností ± 5% z měřicího rozsahu s poměrem maxima k minimu 100:1. Senzor je vyroben z materiálu Hastelloy® C-127. Hastelloy C je obzvlášť odolný vůči důlkové a trhlinové korozi a často používá pro aplikace v agresivním prostředí.

Průtokoměr Sierra 760S je vybaven digitálním displejem zobrazujícím okamžitý a celkový průtok, analogovým výstupem 4-20 mA a na přání digitálním rozhraním MODBUS RTU pro snadnou integraci do systémů PLC/DAQ. Software Smart Interface™ poskytuje uživateli možnost ověřit výkon přístroje a upravit nastavení průtokoměru v místě aplikace.

Podrobnosti o přístroji Chlorine-Trak 760S

Dokumentace k přístroji